ثبت‌نام

  • رمز عبور باید حداقل دوازده کاراکتر داشته باشد. برای قوی تر کردن آن ، از حروف بزرگ ، کوچک و اعداد و نمادهایی مانند ! "؟ $٪ ^ &) استفاده کنید

معرفی درس زبان انگلیسی در آزمون دکتری نیمه متمرکز
  • لغت 12 تست
  • گرامر 8 تست
  • درک مطلب 10 تست

همانطور که می دانیم درس زبان دکتری در کنار استعداد تحصیلی، دو درسی هستند که به عنوان دروس عمومی مشترک همه گروه ها و رشته ها در آزمون دکتری نیمه متمرکز از سال 1390 تا کنون حضور داشته است.

درس زبان دکتری از سال 1393 تا کنون دارای سی تست در سه بخش بوده است:

 درس زبان دکتری به دلیل ضعف عمومی داوطلبان آزمون دکتری در زبان انگلیسی همواره نقطه ضعف بسیاری از داوطلبان آزمون دکتری بوده است به گونه ای که بسیاری از آنها این بخش از آزمون را حل نکرده باقی می گذارند و گاهی نیز با نمره منفی مواجه می شوند.

این در حالی است که در صورتی که بدانیم چگونه با این درس از آزمون دکتری مواجه شویم و برای آن مطالعه کنیم به خوبی می توان در این درس با هر سطح قبلی، به درصد بین 25 تا 35 درصد دست یافت که این درصد بالاتر از میانگینی است که دعوت شدگان به مصاحبه در اکثر رشته ها کسب می کنند

گرامر

در بخش گرامر مهمترین رویکرد، مطالعه نکات کم اما کافی است. 13 نکته طلایی گرامر که توسط دکتر خیرآبادی تدریس می شوند حداقل بالای 85 درصد (و تا 100 درصد) از تمامی هشت تست بخش زبان دکتری را پوشش می دهد.

این نکات عبارتند از:

9- وارونگی (inversion)

10-صفت

11- قید

12- شرطی‌ها

13-حروف تعریف و اضافه و نکات تکمیلی

5-ساختارهای بدون فاعل(dangle structures)

6- حشو (redundancy)

7- همپایگی (coordination)

8-متابعت (موصول‌ها و جمله‌واره‌ها)

1-زمانها و بحث معلوم و مجهول

2-شکل فعل دوم

3- مطابقه یا agreement

4-توازی یا همسانی مقولات دستوری (parallelism)

بخش لغت

در بخش لغت که 12 تست از آزمون زبان دکتری را تشکیل می دهد دو نکته بسیار مهم است:

الف) چه بخوانیم

ب)چگونه بخوانیم

در بخش چه بخوانیم فهرست واژگان زیر توصیه می شود:

1-504 واژه، لغات ضروری تافل، 125 واژه دشواری و ضروری، 1100 واژه و لغات جی آر ای

در بخش چگونه بخوانیم سه تکنیک ریشه یابی، شبکه معنایی و توجه به سلیقه طراحان سوال آزمون زبان دکتری بسیار مهم هستند و می توان با تسلط در آنها بین 8 تا 10 تست از 12 تست این بخش را به درستی پاسخ داد.

درک مطلب

خش درک مطلب با ده تست از بخش هایی است که بسیاری از داوطلبان اصلا زمان و یا انگیزه ای برای حل تستهای آن ندارند. این در حالی است که 20 تا 30 درصد تستهای این بخش اصلا نیاز به خواندن متن ندارد و با دانستن چند تکنیک درک مطلب می توان تا 50 الی 60 درصد تستهای این بخش را با اطمینان و درستی پاسخ داد. تکنیکهای مدیریت زمان و مدیریت متن و تمرین کافی در این بخش دارای اهمیت فراوان است.

دوره ها، دروس و سوالات زبان عمومی را بصورت آنلاین می توانید و مشاهده و سفارش دهید.
دوره های زبان عمومی
در این بخش محصولات آموزشی مرتبط با زبان عمومی را می توانید مشاهده و خرید کنید
محصولات مرتبط با زبان عمومی
#iguru_soc_icon_wrap_600c7b47e71ca a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_600c7b47e71ca a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_600c7b47e71ca a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_600c7b47e71ca a:hover{ color: #ffffff; }