اساتید و دانشجویان عزیز؛ در صورت استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ، نرم افزار Adobe Connect را دانلود و نصب کنید.

دانلود نرم افزار ادوبی کانکت ویندوز

دانلود نرم افزار ادوبی کانکت مک

بسترهای متعددی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین وجود دارد که به دلایل مختلفی در ایران بیشتر از بستر Adobe Connect استفاده می‌شود. در این آموزش تلاش می‌کنیم آموزش گام به گام متصل شدن به یک کلاس آنلاین که بر بستر ادوبی کانکت ایجاد شده است را با زبانی ساده توضیح دهیم.

برای شرکت در یک کلاس لایو شما باید یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ و یک اینترنت پرسرعت داشته باشید، البته امکان حضور در کلاس با موبایل و تبلت هم وجود دارد اما در این حالت ممکن است بعضی قابلیت‌ها را از دست بدهید.

برای حضور در کلاس آنلاین و مشاهده با کیفیت محتوا بهتر است به یک اینترنت پرسرعت و مطمئن دسترسی داشته باشید. البته سرعت اینترنت ارتباط مستقیمی با شیوه ارایه مطلب دارد چراکه اگر مدرس بخواهید مانیتور خود را به اشتراک بگذارد یا به شکل تصویری دانشجویان در کلاس قصد ارتباط برقرار کردن داشته باشند طبیعتا سرعت بالاتری مورد نیاز است.

توصیه ما دسترسی به یک اینترنت پرسرعت با سرعت 1 مگابایت بر ثانیه است. اگر هم از اینترنت تلفن‌های همراه استفاده می‌کنید، دسترسی به سرعت 4G و حتی 3G کافی است.

همچنین برای برقراری ارتباط بهتر صوتی ما توصیه میکنیم از یک هدفون استفاده کنید. با استفاده از هدفون شما دیگر مشکل برگشت صدا را هم نخواهید داشت.

رفع مشکل فارسی نویسی در نرم افزار Adobe Connect

توجه: در محیط کلاس با تایپ فارسی، حروف به صورت نامرتب نمایش داده می‌شوند. برای رفع این مشکل صفحه کلید فارسی را از اینجا دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. توجه داشته باشید در صورت شرکت در کلاس با موبایل یا تبلت، امکان تایپ فارسی در بخش چت وجود ندارد و باید با حروف انگلیسی تایپ شود.

دانلود نرم افزار Adobe Connect برای موبایل و تبلت

در صورتیکه برای شرکت در کلاس از موبایل یا تبلت استفاده می‌کنید، نرم‌افزار Adobe Connect را از کافه‌بازار، گوگل‌پلی و یا اپ‌استور دانلود و نصب کنید.